position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

PHL uznał protest GKS, Bepierszcz dzisiaj zagra!

Hokej › Aktualności › Wiadomości
środa, 22 marca 2017 14:27
autor: Patrycja Hołojda
fot. Michał Giel

Zarząd Polskiej Hokej Ligi uznał wczorajszy protest złożony przez spółkę Tyski Sport S.A. w sprawie niesłusznie nałożonej kary meczu na Mateusza Bepierszcza. Oznacza to, że tyski napastnik będzie mógł wystąpić w drugim spotkaniu z Comarch Cracovią.

W uzasadnieniu czytamy: „Zarząd PHL zwrócił się z prośbą do Wydziału Sędziowskiego o otworzenie nagrania z 1. meczu finałowego PHL 2016/2017 GKS TYCHY – COMARCH CRACOVIA, w celu zweryfikowania zdarzenia z udziałem zawodnika GKS Tychy Mateusza Bepierszcza, za które sędzia nałożył na zawodnika karę. Na tej podstawie Wydział Sędziowski wydał opinię stwierdzając, że kara została nałożona na zdarzenie, które nie miało miejsca. Posiłkują się opinią Wydziału Sędziowskiego, po weryfikacji nagrania z meczu Zarząd PHL, w oparciu o przepisy Regulaminu PHL, wydał decyzję o uwzględnieniu protestu w tym zakresie.”

W złożonym wczoraj proteście tyski klub domagał się także odsunięcia arbitrów od prowadzenia kolejnych spotkań. W decyzji Zarządu PHL, która trafiła do tyskiego klubu nie ma jednak ani słowa o ukaraniu sędziów - Spółka Tyski Sport S.A. nie będzie pozostawała bierna i obojętna na taki poziom sędziowania, jaki miał miejsce w trakcie wczorajszego meczu. Naszym zdaniem sędziowie nie udźwignęli ciężaru tego spotkania i niepotrzebnie prowokowali nerwowe sytuacje na lodzie. Finały mają być świętem polskiego hokeja, niezepsutym przez arbitrów. Podtrzymujemy nasze żądania dotyczące ukarania i odsunięcia rozjemców pierwszego meczu finałowego od prowadzenia spotkań z udziałem GKS Tychy - mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy klubu.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies