position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

PHL uznał protest GKS, Bepierszcz dzisiaj zagra!

Hokej › Aktualności › Wiadomości
środa, 22 marca 2017 14:27
autor: Patrycja Hołojda
fot. Michał Giel

Zarząd Polskiej Hokej Ligi uznał wczorajszy protest złożony przez spółkę Tyski Sport S.A. w sprawie niesłusznie nałożonej kary meczu na Mateusza Bepierszcza. Oznacza to, że tyski napastnik będzie mógł wystąpić w drugim spotkaniu z Comarch Cracovią.

W uzasadnieniu czytamy: „Zarząd PHL zwrócił się z prośbą do Wydziału Sędziowskiego o otworzenie nagrania z 1. meczu finałowego PHL 2016/2017 GKS TYCHY – COMARCH CRACOVIA, w celu zweryfikowania zdarzenia z udziałem zawodnika GKS Tychy Mateusza Bepierszcza, za które sędzia nałożył na zawodnika karę. Na tej podstawie Wydział Sędziowski wydał opinię stwierdzając, że kara została nałożona na zdarzenie, które nie miało miejsca. Posiłkują się opinią Wydziału Sędziowskiego, po weryfikacji nagrania z meczu Zarząd PHL, w oparciu o przepisy Regulaminu PHL, wydał decyzję o uwzględnieniu protestu w tym zakresie.”

W złożonym wczoraj proteście tyski klub domagał się także odsunięcia arbitrów od prowadzenia kolejnych spotkań. W decyzji Zarządu PHL, która trafiła do tyskiego klubu nie ma jednak ani słowa o ukaraniu sędziów - Spółka Tyski Sport S.A. nie będzie pozostawała bierna i obojętna na taki poziom sędziowania, jaki miał miejsce w trakcie wczorajszego meczu. Naszym zdaniem sędziowie nie udźwignęli ciężaru tego spotkania i niepotrzebnie prowokowali nerwowe sytuacje na lodzie. Finały mają być świętem polskiego hokeja, niezepsutym przez arbitrów. Podtrzymujemy nasze żądania dotyczące ukarania i odsunięcia rozjemców pierwszego meczu finałowego od prowadzenia spotkań z udziałem GKS Tychy - mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy klubu.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Koszykarski trening hokeistów
piątek, 25 maja 2018


GKS Tychy TV

Dzień z hokeistami GKS Tychy od kulis


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies