Połowa drogi

piątek, 10 marca 2017 16:17
autor: Patrycja Hołojda

Wicemistrzowie Polski wykonali plan, wygrywając oba spotkania na tyskim Stadionie Zimowym i są w połowie drogi do awansu do finału Polskiej Hokej Ligi 2016/2017.

W dwóch pierwszych meczach półfinałowych bytomscy hokeiści postawili tyszanom wysoko poprzeczkę, a krążek wpadał do ich bramki z wielkim trudem. Nerwowa była szczególnie trzecia tercja środowego meczu, kiedy to gościom udało się zdobyć kontaktowego gola i mimo, że kilka minut później gospodarze strzelili trzecią bramkę, bytomianie znowu zdołali zmniejszyć przewagę do jednego trafienia, a zażarta walka o wyrównanie trwała do ostatnich sekund – W drugiej tercji nie wykorzystaliśmy wszystkich sytuacji, bo tak naprawdę to mogliśmy prowadzić po niej różnicą pięciu bramek. W tej trzeciej tercji w naszą grę wkradło się troszkę nonszalancji, nerwówka na koniec była zupełnie niepotrzebna, ale sami zgotowaliśmy sobie taki los. Szybko strzeliliśmy dwie bramki i chyba już myśleliśmy, że ten mecz jest wygrany. Cały czas musimy pamiętać, że to są play offy, a tutaj nie ma łatwych potyczek. Zawsze musimy grać od pierwszej do sześćdziesiątej minuty – mówi Filip Komorski.

W weekend rywalizacja przeniesie się do Bytomia, a jeżeli sobotni pojedynek zakończy się pomyślnie dla GKS-u to w niedzielę tyszanie staną przed szansą bezpośredniego awansu do finału - Bytomianie pokazali już w tym sezonie, że u nich gra się zupełnie inaczej, więc musimy podejść do tego spotkania jako goście, zagrać bardziej defensywnie i czekać na swoje sytuacje – dodaje tyski napastnik.

Dzięki uprzejmości zarządu TMH Tempish Polonia Bytom, trzecie spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00, tak żeby tyscy kibice zdążyli dotrzeć do Bytomia po meczu piłkarzy z MKS Kluczbork. Początek niedzielnej potyczki o godz. 18:00, transmisja w TVP Sport.

Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy „Tyski Fan” organizuje wyjazd na sobotni mecz – zbiórka o godz. 17:45 pod Stadionem Miejskim. Koszt przejazdu autobusem i biletu to 25 złotych. Ilość miejsc ograniczona.