position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

GKS Tychy apeluje do władz PZHL

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 9 lutego 2017 16:53
autor: GKS Tychy

Ośmiu zawodników GKS Tychy zostało powołanych na turniej Euro Ice Hockey Challenge w Katowicach. Zmagania na lodowisku małego Spodka będą miały miejsce od 9 do 11 lutego. GKS Tychy przed startem imprezy zaniepokoił fakt, że polisy ubezpieczeniowe reprezentantów Polski są ważne tylko do 9 lutego. Istniało więc realne zagrożenie, że w dwóch spotkaniach zawodnicy zagrają bez ubezpieczenia! 

- GKS Tychy jest całym sercem za kadrą, ale naszym celem nadrzędnym jest dbałość o zdrowie zawodników. Mam nadzieję, że po raz ostatni rozmawiamy na ten temat. Polisy to podstawa, a gdy nie mogliśmy się doprosić o otrzymanie kopii tych dokumentów, to nasz niepokój narastał. Chcemy być traktowani po partnersku- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Tyski Sport S.A. pismo o przedstawienie kserokopii polisy ubezpieczeniowej wystosował 1 lutego. PZHL zwlekał jednak z odpowiedzią, a w sprawę zaangażowało się także Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

- Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że o sile reprezentacji Polski głównie stanowią zawodnicy GKS Tychy, dlatego klub musi stać na straży prawa i robić wszystko, żeby zabezpieczyć interesy hokeistów- dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Priorytetem dla związku powinno być zapewnienie hokeistom ubezpieczenia w trakcie zgrupowania reprezentacji. PZHL nie dość, że skan polisy ubezpieczeniowej wysłał dopiero po kilku dniach, to w trakcie środowego spotkania z dziennikarzami publicznie zaatakował GKS Tychy. 

- W trakcie konferencji prasowej, PZHL obwinił nasz klub, tylko i wyłącznie za to, że zwróciliśmy uwagę na ten poważny dla całego środowiska hokejowego problem. To wielce niestosowne- mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A. 

O tym, że problem jest poważny na własnej skórze przekonał się Radosław Galant, który 17 grudnia podczas zgrupowania reprezentacji Polski doznał bardzo poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry w rozgrywkach ligowych. 

- Nie prawdą jest także stwierdzenie, że GKS Tychy miałby nie udzielić wsparcia finansowego Radosławowi Galantowi za okres leczenia i rehabilitacji. Klub w żadnym momencie nie zostawił Radka w potrzebie- dodaje Krzysztof Trzosek

W trakcie czwarkowego spotkania z dziennikarzami sam zainteresowany zdementował nieprawdziwe informacje, które pojawiły się m.in. w trakcie konferencji prasowej PZHL

- Pojawiły się plotki, że byłem nawet zastraszany przez mój klub. Prawda jest zupełnie inna. Mam pełne wsparcie GKS-u. Dostałem wszystkie należne mi pieniądze. Nawet premie za mecze, w których nie brałem udziału. Klub pomógł mi także w trakcie leczenia. Nie jest tajemnicą także fakt, że do dnia dzisiejszego nie zostały przelane mi żadne środki z tytułu polisy ubezpieczeniowej- podkreśla Radosław Galant, zawodnik GKS Tychy

W trakcie konferencji prasowej PZHL padło także stwierdzenie, że GKS Tychy dba o swoje interesy i nie chce wysyłać zawodników na zgrupowania reprezentacji. Tyski klub nigdy nie zabronił swojemu podopiecznemu wyjechać na kadrę, ale od kilku lat włodarze tyskiego klubu apelują do PZHL o  zdrowy rozsądek w powoływaniu zawodników. 

- Wiemy jak ważne są przygotowania do mistrzostw świata, ale dla klubów priorytetem jest liga. Trudno prowadzić zajęcia z drużyną skoro ośmiu zawodników jest na kadrze. Rozmawiałem o tym w grudniu z Tomaszem Rutkowskim przed turniejem w Janowie. Powtarzałem, że zawodnikom trzeba dać równe szanse. Jeżeli mówi się o tym, że w kręgu zainteresowań selekcjonera jest około 50 graczy, to przecież można z nich skorzystać. Mówiliśmy wtedy, że w lutym do kadry zostanie powołanych czterech zawodników z Tychów. Okazało się, że jest ich ośmiu. Ja mogę zawieźć na kadrę nawet dwudziestu, ale warto jednak znaleźć jakiś kompromis. To związek jest dla klubów, a nie odwrotnie. Traktujmy się po partnersku – mówił Wojciech Matczak, w trakcie czwartkowego briefingu prasowego. 

- Jesteśmy wymagającym partnerem do rozmów i na bieżąco będziemy ustosunkowywać się do działań i decyzji PZHL- puentuje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A.

 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. TMH Tempish Polonia Bytom 0
7. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
8. Naprzód Janów Katowice 0
9. PGE Orlik Opole 0
10. MH Automatyka 2014 Gdańsk 0
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Pierwszy trening na lodzie
poniedziałek, 24 lipca 2017


GKS Tychy TV

Hokeiści trenowali w Paprocanach


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies