position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

GKS Tychy apeluje do władz PZHL

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 9 lutego 2017 16:53
autor: GKS Tychy

Ośmiu zawodników GKS Tychy zostało powołanych na turniej Euro Ice Hockey Challenge w Katowicach. Zmagania na lodowisku małego Spodka będą miały miejsce od 9 do 11 lutego. GKS Tychy przed startem imprezy zaniepokoił fakt, że polisy ubezpieczeniowe reprezentantów Polski są ważne tylko do 9 lutego. Istniało więc realne zagrożenie, że w dwóch spotkaniach zawodnicy zagrają bez ubezpieczenia! 

- GKS Tychy jest całym sercem za kadrą, ale naszym celem nadrzędnym jest dbałość o zdrowie zawodników. Mam nadzieję, że po raz ostatni rozmawiamy na ten temat. Polisy to podstawa, a gdy nie mogliśmy się doprosić o otrzymanie kopii tych dokumentów, to nasz niepokój narastał. Chcemy być traktowani po partnersku- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Tyski Sport S.A. pismo o przedstawienie kserokopii polisy ubezpieczeniowej wystosował 1 lutego. PZHL zwlekał jednak z odpowiedzią, a w sprawę zaangażowało się także Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

- Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że o sile reprezentacji Polski głównie stanowią zawodnicy GKS Tychy, dlatego klub musi stać na straży prawa i robić wszystko, żeby zabezpieczyć interesy hokeistów- dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Priorytetem dla związku powinno być zapewnienie hokeistom ubezpieczenia w trakcie zgrupowania reprezentacji. PZHL nie dość, że skan polisy ubezpieczeniowej wysłał dopiero po kilku dniach, to w trakcie środowego spotkania z dziennikarzami publicznie zaatakował GKS Tychy. 

- W trakcie konferencji prasowej, PZHL obwinił nasz klub, tylko i wyłącznie za to, że zwróciliśmy uwagę na ten poważny dla całego środowiska hokejowego problem. To wielce niestosowne- mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A. 

O tym, że problem jest poważny na własnej skórze przekonał się Radosław Galant, który 17 grudnia podczas zgrupowania reprezentacji Polski doznał bardzo poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry w rozgrywkach ligowych. 

- Nie prawdą jest także stwierdzenie, że GKS Tychy miałby nie udzielić wsparcia finansowego Radosławowi Galantowi za okres leczenia i rehabilitacji. Klub w żadnym momencie nie zostawił Radka w potrzebie- dodaje Krzysztof Trzosek

W trakcie czwarkowego spotkania z dziennikarzami sam zainteresowany zdementował nieprawdziwe informacje, które pojawiły się m.in. w trakcie konferencji prasowej PZHL

- Pojawiły się plotki, że byłem nawet zastraszany przez mój klub. Prawda jest zupełnie inna. Mam pełne wsparcie GKS-u. Dostałem wszystkie należne mi pieniądze. Nawet premie za mecze, w których nie brałem udziału. Klub pomógł mi także w trakcie leczenia. Nie jest tajemnicą także fakt, że do dnia dzisiejszego nie zostały przelane mi żadne środki z tytułu polisy ubezpieczeniowej- podkreśla Radosław Galant, zawodnik GKS Tychy

W trakcie konferencji prasowej PZHL padło także stwierdzenie, że GKS Tychy dba o swoje interesy i nie chce wysyłać zawodników na zgrupowania reprezentacji. Tyski klub nigdy nie zabronił swojemu podopiecznemu wyjechać na kadrę, ale od kilku lat włodarze tyskiego klubu apelują do PZHL o  zdrowy rozsądek w powoływaniu zawodników. 

- Wiemy jak ważne są przygotowania do mistrzostw świata, ale dla klubów priorytetem jest liga. Trudno prowadzić zajęcia z drużyną skoro ośmiu zawodników jest na kadrze. Rozmawiałem o tym w grudniu z Tomaszem Rutkowskim przed turniejem w Janowie. Powtarzałem, że zawodnikom trzeba dać równe szanse. Jeżeli mówi się o tym, że w kręgu zainteresowań selekcjonera jest około 50 graczy, to przecież można z nich skorzystać. Mówiliśmy wtedy, że w lutym do kadry zostanie powołanych czterech zawodników z Tychów. Okazało się, że jest ich ośmiu. Ja mogę zawieźć na kadrę nawet dwudziestu, ale warto jednak znaleźć jakiś kompromis. To związek jest dla klubów, a nie odwrotnie. Traktujmy się po partnersku – mówił Wojciech Matczak, w trakcie czwartkowego briefingu prasowego. 

- Jesteśmy wymagającym partnerem do rozmów i na bieżąco będziemy ustosunkowywać się do działań i decyzji PZHL- puentuje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy Tyski Sport S.A.

 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 4:2
niedziela, 11 lutego 2018


GKS Tychy TV

40. kolejka PHL: Skrót meczu GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 4:2


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies