position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Rozpoczynamy turniej finałowy Pucharu Polski!

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 29 grudnia 2016 01:07
autor: GKS Tychy
Fot. Michał Giel

Już za kilkanaście godzin podopieczni trenera Sejby rozpoczną ostateczną walkę o Puchar Polski. Przed trójkolorowymi dwa niezwykle ważne spotkania, w których liczy się jedynie zwycięstwo.

Zeszłoroczne zmagania turnieju finałowego Pucharu Polski nie były dla tyszan zbyt udane. GKS awansował do final four jednak swoją przygodę zakończył już w meczu półfinałowym, ulegając Podhalu 3:5. Teraz wszyscy liczą, że odwrócą złą passę związaną z nowotarskim lodowiskiem. W czwartkowe popołudnie rywalem tyszan będzie Polonia Bytom, która w opinii wielu może zostać czarnym koniem tych zawodów. Podopieczni trenera Sejby próbę generalną przed półfinałem z bytomską Polonią mieli na początku grudnia. GKS wyszedł z tego pojedynku zwycięsko (2:1), ale łatwo nie było. Zwycięstwo na zaledwie 48 sekund przed końcem meczu zapewnił tyszanom Jarosław Rzeszutko. 

Niestety sytuacji trójkolorowych nie ułatwia plaga kontuzji, która w ostatnim czasie panuje w zespole. W Nowym Targu z pewnością nie zobaczymy na lodzie Radosława Galanta oraz Marcina Horzelskiego. Pod znakiem zapytania stoi występ Michała Woźnicy oraz Adama Bagińskiego. Wszystko wyjaśni się po porannym rozjeździe. Wtedy trenerzy zadecydują kto będzie walczył o pierwsze trofeum w sezonie 2016/17.

GKS Tychy w tegorocznych rozgrywkach ligowych wygrał jak na razie wszystkie spotkania z Tempish Polonią Bytom (2:1 po dogrywce na wyjeździe oraz 4:0 i 2:1 u siebie).  - Teoretycznie bilans spotkań z Polonią Bytom w tym sezonie mamy dodatni i teoretycznie jesteśmy faworytem tego spotkania. Gramy tylko jeden mecz. Wszystko w takim wypadku jest możliwe. W dodatku gramy w Nowym Targu, gdzie klimat ewidentnie nam nie służy. Liczymy, że meczem z Polonią przełamiemy te nienajlepsze wyniki w tym sezonie w Nowym Targu – przekonuje Krzysztof Majkowski

Początek półfinałowego spotkania Pucharu Polski z TMH Tempish Polonią Bytom o godzinie 16.00. W drugim spotkaniu Comarch Cracovia zmierzy się z TatrySki Podhalem Nowy Targ. 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 6:4
niedziela, 18 marca 2018


GKS Tychy TV

1/2 play-off: Awans GKS Tychy do finału PHL


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies