position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zapuszczają wąsy dla jaj” hokeiści GKS Tychy walczą z rakiem prostaty i jąder

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 15 listopada 2016 19:03
autor: Krzysztof Trzosek

Zapuszczają wąsy, żeby zwrócić uwagę na poważny problem. Na całym świecie aktorzy, sportowcy, muzycy i celebryci biorą udział w akcji „Movember”. W tym roku do inicjatywy dołączyli także hokeiści GKS Tychy. Chcą sprowokować do dyskusji i zwrócić uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych, które pozwolą na szybkie wykrycie raka prostaty i jąder. 

 - Ten wąs ma takie zadanie, żeby prowokować do rozmowy, żeby ludzie pytali- dlaczego taki wąs. To cieszy, bo zwraca uwagę na to, żeby mężczyźni się badali. Ja będę szczęśliwy jak chociaż jedna osoba, które mnie zobaczy, pójdzie na badania- mówi Filip Komorski, uczestnik akcji „Movember”
 
Hokeiści GKS Tychy w akcji „Movember” biorą udział już po raz czwarty z rzędu. Najbardziej modnym wąsem na razie może pochwalić się Filip Komorski. 
 
- Kiedy grałem w Katowicach, w klubie było dużo Kanadyjczyków oraz Amerykanów i to oni zarazili mnie tą tradycją. Bardzo mi się to spodobało, na początku był problem z wąsem, ale teraz zapuszczam już od sierpnia, więc jest coraz lepiej. Dbam o niego, pielęgnuję, żeby na listopad był idealny- dodaje Komorski, hokeista GKS Tychy. 
 
Nazwa Movember wzięła się od połączenia dwóch angielskich słów - moustache (wąsy) oraz november (listopad). Akcja ma na celu zwiększenie świadomości mężczyzn, jakie zagrożenia niesie za sobą rak prostaty i rak jąder, a w zasadzie jak ważna jest profilaktyka oraz regularne badanie.
 
Rak prostaty dotyka przeważnie mężczyzn w średnim wieku, rak jąder coraz młodszych, nawet dwudziestokilkulatków. Rak prostaty jest drugim najczęściej diagnozowanym nowotworem wśród mężczyzn. Szacuje się, że w 2010 roku na całym świecie, na raka prostaty zmarło 256 000 osób.
 

Zobacz materiał video!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 48
2. Comarch Cracovia 42
3. JKH GKS Jastrzębie 39
4. Tauron KH GKS Katowice 38
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 31
6. MH Automatyka Gdańsk 27
7. PGE Orlik Opole 21
8. KS Unia Oświęcim 20
9. TMH Polonia Bytom 20
10. Anteo Naprzód Janów 8
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 19 listopada 2017


GKS Tychy TV

18. kolejka PHL: Skrót meczu GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:0


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies