GKS Tychy - SMS PZHL U20 Sosnowiec 13:2

niedziela, 11 września 2016 18:59
autor: GKS Tychy

Tyszanie znakomicie rozpoczęli nowy sezon Polskiej Hokej Ligi pewnie pokonując SMS U20 Sosnowiec 13:2. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Jarosław Rzeszutko, po dwie bramki dołożyli Filip Komorski oraz Mateusz Bepierszcz.

Pojedynek GKS Tychy z SMS Sosnowiec zdecydowanie można nazwać meczem do jednej bramki. Doświadczeni tyszanie potrzebowali niewiele ponad czterech minut, aby po raz pierwszy pokonać Kamila Lewartowskiego, który jest zawodnikiem GKS Tychy, ale w dzisiejszym spotkaniu bronił barw Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Klubowego kolegę jako pierwszy pewnym strzałem pokonał Filip Komorski. Kilka minut później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jarosław Rzeszutko. Trzeba przyznać, że Komorski i Rzeszutko byli najjaśniejszymi punktami zespołu w tym pojedynku. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczni trenera Sejby zjeżdżali prowadząc 4:0. Bramki dołożyli jeszcze Komorski i Bepierszcz.

Strzelanie w drugiej odsłonie pierwszego ligowego meczu w sezonie 2016/17 rozpoczął znakomity Jarosław Rzeszutko, który wykorzystał idealne podanie od Adama Bagińskiego. Minutę później sytuację sam na sam z Lewartowskim wykorzystał Martin Vozdecky i tyszanie prowadzili już 6:0. To chyba nieco uśpiło Wicemistrzów Polski, bowiem pozwolili sosnowiczanom na zbyt wiele, co celnym strzałem wykorzystał Patryk Jóźwik. W końcówce tercji sędzia podyktował rzut karny za faul na Adamie Bagińskim. Doświadczony tyski napastnik pewnie wykonał swój strzał i po raz siódmy w spotkaniu zmusił Kamila Lewartowskiego do kapitulacji. Przed syreną ogłaszającą koniec dwudziestu minut gry Mateusz Bepierszcz pięknym strzałem posłał krążek tuż pod poprzeczkę bramki i tyszanie po dwóch tercjach prowadzili 8:1.

Trzecia tercja była już tylko formalnością. Ponownie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Jarosław Rzeszutko, który strzałem z najbliższej odległości pokonał bramkarza gości i skompletowały tym samym hattricka. Jednak to było za mało dla napastnika GKS. Dziesiątą bramkę dla trójkolorowych zapisał Bartłomiej Jeziorski, a jedenaste trafienie zaledwie minutę później zdobył Jarosław Rzeszutko. Po upływie kolejnej minuty tyszanie prowadzili 12:1 za sprawą Bartosza Ciury, który strzałem z niebieskiej znalazł drogę do siatki Lewartowskiego, Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 13:2. Bramkę dla GKS zdobył Jakub Witecki, natomiast dla SMS Sosnowiec Maciej Rybak.

GKS Tychy - SMS PZHL U20 Sosnowiec 13:2 (4:0, 4:1, 5:1)
1:0 Filip Komorski - Martin Vozdecky - Michał Kotlorz (04:27)
2:0 Jarosław Rzeszutko - Marcin Horzelski - Jakub Witecki (11:00)
3:0 Filip Komorski - Josef Vitek - Bartosz Ciura (13:06)
4:0 Mateusz Bepierszcz - Kamil Kalinowski - Michał Kotlorz (17:26)
5:0 Jarosław Rzeszutko - Adam Bagiński - Jakub Witecki (26:05)
6:0 Martin Vozdecky - Mateusz Bryk - Petr Kubos (27:32)
6:1 Patryk Jóźwik (28:38)