position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Majkowski szkolił się pod okiem trenerów NHL i Mistrzów Świata

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 16 czerwca 2016 16:45
autor: Patrycja Hołojda
fot. pzhl.tv
W ostatni weekend na Uniwersytecie Windsor w Kanadzie odbyło się seminarium szkoleniowe „Roger Neilson’s Coaches Clinics”, w którym udział wzięła polska delegacja z Krzysztofem Majkowskim w składzie.
 
Od piątku do niedzieli polscy trenerzy mieli okazję wysłuchać najlepszych szkoleniowców na świecie m.in. Bruce’a Boudreau, nowego trenera Minnesoty Wild, a wcześniej wieloletniego szkoleniowca Anaheim Ducks i Washington Capitals; Billa Petersa, szkoleniowca Carolina Hurricanes i asystenta trenera Reprezentacji Kanady, z którą w ostatnich dwóch latach zdobył Mistrzostwo Świata czy też Todda Woodcrofta, który współpracował z wieloma klubami NHL oraz Reprezentacjami Białorusi i Szwecji – Każdego dnia wykłady trwały od ósmej rano do dziewiątej wieczorem. Swoją wiedzą podzielili się m.in. Bruce Boudreau, który mówił o grze w osłabieniach i przewagach oraz Bill Peters, który opowiadał o tym jak wyglądała droga do sukcesu kanadyjskiej kadry – od wyboru zawodników, przez przygotowania po samą grę. Były też seminaria z techniki, taktyki, prowadzenia zajęć czy psychologii. Odbył się także pokazowy trening na lodzie, żeby pokazać to o czym mówiono w praktyce. Do tego dostaliśmy super materiały szkoleniowe, które można na spokojnie przeanalizować już w Polsce. To były świetne warsztaty, z których na pewno można mnóstwo rzeczy przenieść na polskie podwórko – opowiada drugi trener GKS Tychy.
 
- To był super wyjazd zarówno ze względów szkoleniowych, jak i atmosfery jaka tak panowała. Byliśmy bardzo zaskoczeni przywitaniem jakie nam zgotowano – przed rozpoczęciem seminarium odegrano najpierw polski, a później kanadyjski hymn. Nie było zbyt wiele czasu na zwiedzanie, ale jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zobaczyć słynną Hockey Hall of Fame – naprawdę robi ogromne wrażenie – dodaje Majkowski.
 
Oprócz trenera Wicemistrzów Polski do Kanady polecieli także Jacek Płachta, Piotr Sarnik, Grzegorz Klich, Marek Rączka, Tomasz Demkowicz, Paweł Mateja oraz przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, z Dawidem Chwałką na czele.
 
Więcej informacji o Roger Neilson’s Coaches Clinics można przeczytać tutaj

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Koszykarski trening hokeistów
piątek, 25 maja 2018


GKS Tychy TV

Dzień z hokeistami GKS Tychy od kulis


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies