position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Tyski trener spotkał się z trenerami NHL i KHL

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 17 maja 2016 15:34
autor: Patrycja Hołojda

W miniony weekend siedmiu trenerów Polskiej Hokej Ligi i sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski brało udział w trzydniowym seminarium szkoleniowym w Moskwie.

Wśród uczestników znalazł się Krzysztof Majkowski, a oprócz niego do Rosji polecieli Jacek Płachta, Torbjörn Johansson, Marek Ziętara, Jacek Szopiński, Piotr Sarnik i Grzegorz Klich

II trener GKS Tychy jest pod ogromnym wrażeniem tego czego tam doświadczył – Pierwszy raz miałem do czynienia z trenerami tego pokroju. Wykłady prowadził m.in. Marc Crawford, aktualny II trener Ottawa Senators, były szkoleniowiec Reprezentacji Kanady, którą prowadził na Igrzyskach Olimpijskich w 1998 roku i Colorado Avalanche, z którymi zdobył Puchar Stanleya w 1996 roku. Kolejnym wykładowcą był Mike Keenan, w przeszłości trener wielu drużyn NHL, a aktualnie szkoleniowiec Metallurga Magnitogorsk. Kanadyjczyk również ma na swoim koncie kilka ważnych hokejowych trofeów. Do tego odbywały się bardziej luźne rozmowy z kilkoma wyśmienitymi rosyjskimi trenerami i byłymi zawodnikami – wymienia Majkowski.
 
Seminarium opierało się głównie na psychologii sportu - Tematem przewodnim był modny w ostatnich latach coaching. Trochę brakowało wykładów na temat samego treningu, taktyki czy suplementacji. Dużo mówione było za to o sposobach prowadzenia drużyny, o interakcjach pomiędzy zespołem, a sztabem szkoleniowym, rozkładania poszczególnych aspektów na konkretnych zawodników. Wiadomo, że sposobów jest wiele, a różnice było widać ogromne w zależności od tego w jakiej lidze trener się obraca, jaki ma charakter, o co gra jego drużyna – relacjonuje „Majak”.
 
Uczestnicy szkolenia, których w Moskwie było około dwustu, zgodnie podkreślają, że to przydatna wiedza, bowiem małą wagę przykłada się do mentalnego przygotowania hokeistów - Zawsze można starać się przenieść coś na polskie podwórko, ale aktualnie będzie to dosyć trudne. Trenerzy, których mieliśmy okazję posłuchać pracują w innych realiach, z innym „materiałem”. Na pewno postaramy się jednak wprowadzić niektóre zasady tutaj.
 
Polska grupa miała także okazję obejrzeć na żywo trzy spotkania Mistrzostw Świata elity odbywających się w moskiewskim Pałacu Lodowym, który jest w stanie zmieścić ok. dwunastu tysięcy widzów. Polacy obejrzeli następujące mecze: Dania – Łotwa (3:2), Łotwa – Kazachstan (2:1) oraz Szwecja – Szwajcaria (3:2) – Najlepszy był oczywiście ostatni mecz, to zdecydowanie inna hokejowa bajka. Spotkanie Danii z Łotwą było za to dosyć słabe, mecze na kwietniowych Mistrzostwach Świata w Katowicach stały na wyższym poziomie. Wynikało to chyba z tego, że Duńczycy byli po bardzo ciężkim meczu z reprezentacją Rosji, który przegrali aż 1:10, co dało im psychicznie i fizycznie w kość – opowiada II trener GKS Tychy.
 
Polacy znaleźli również chwilę na zwiedzanie - Sama Moskwa robi ogromne wrażenie, w końcu jest największym miastem Europy, a jej powierzchnia wynosi ponad 2500 km². Do tego mnóstwo kontrastów – kolorowe cerkwie pomiędzy obskurnymi blokowiskami robią ogromne wrażenia. To był bardzo intensywny czas!

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 67
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies