position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Tyski trener spotkał się z trenerami NHL i KHL

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 17 maja 2016 15:34
autor: Patrycja Hołojda

W miniony weekend siedmiu trenerów Polskiej Hokej Ligi i sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski brało udział w trzydniowym seminarium szkoleniowym w Moskwie.

Wśród uczestników znalazł się Krzysztof Majkowski, a oprócz niego do Rosji polecieli Jacek Płachta, Torbjörn Johansson, Marek Ziętara, Jacek Szopiński, Piotr Sarnik i Grzegorz Klich

II trener GKS Tychy jest pod ogromnym wrażeniem tego czego tam doświadczył – Pierwszy raz miałem do czynienia z trenerami tego pokroju. Wykłady prowadził m.in. Marc Crawford, aktualny II trener Ottawa Senators, były szkoleniowiec Reprezentacji Kanady, którą prowadził na Igrzyskach Olimpijskich w 1998 roku i Colorado Avalanche, z którymi zdobył Puchar Stanleya w 1996 roku. Kolejnym wykładowcą był Mike Keenan, w przeszłości trener wielu drużyn NHL, a aktualnie szkoleniowiec Metallurga Magnitogorsk. Kanadyjczyk również ma na swoim koncie kilka ważnych hokejowych trofeów. Do tego odbywały się bardziej luźne rozmowy z kilkoma wyśmienitymi rosyjskimi trenerami i byłymi zawodnikami – wymienia Majkowski.
 
Seminarium opierało się głównie na psychologii sportu - Tematem przewodnim był modny w ostatnich latach coaching. Trochę brakowało wykładów na temat samego treningu, taktyki czy suplementacji. Dużo mówione było za to o sposobach prowadzenia drużyny, o interakcjach pomiędzy zespołem, a sztabem szkoleniowym, rozkładania poszczególnych aspektów na konkretnych zawodników. Wiadomo, że sposobów jest wiele, a różnice było widać ogromne w zależności od tego w jakiej lidze trener się obraca, jaki ma charakter, o co gra jego drużyna – relacjonuje „Majak”.
 
Uczestnicy szkolenia, których w Moskwie było około dwustu, zgodnie podkreślają, że to przydatna wiedza, bowiem małą wagę przykłada się do mentalnego przygotowania hokeistów - Zawsze można starać się przenieść coś na polskie podwórko, ale aktualnie będzie to dosyć trudne. Trenerzy, których mieliśmy okazję posłuchać pracują w innych realiach, z innym „materiałem”. Na pewno postaramy się jednak wprowadzić niektóre zasady tutaj.
 
Polska grupa miała także okazję obejrzeć na żywo trzy spotkania Mistrzostw Świata elity odbywających się w moskiewskim Pałacu Lodowym, który jest w stanie zmieścić ok. dwunastu tysięcy widzów. Polacy obejrzeli następujące mecze: Dania – Łotwa (3:2), Łotwa – Kazachstan (2:1) oraz Szwecja – Szwajcaria (3:2) – Najlepszy był oczywiście ostatni mecz, to zdecydowanie inna hokejowa bajka. Spotkanie Danii z Łotwą było za to dosyć słabe, mecze na kwietniowych Mistrzostwach Świata w Katowicach stały na wyższym poziomie. Wynikało to chyba z tego, że Duńczycy byli po bardzo ciężkim meczu z reprezentacją Rosji, który przegrali aż 1:10, co dało im psychicznie i fizycznie w kość – opowiada II trener GKS Tychy.
 
Polacy znaleźli również chwilę na zwiedzanie - Sama Moskwa robi ogromne wrażenie, w końcu jest największym miastem Europy, a jej powierzchnia wynosi ponad 2500 km². Do tego mnóstwo kontrastów – kolorowe cerkwie pomiędzy obskurnymi blokowiskami robią ogromne wrażenia. To był bardzo intensywny czas!

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Nesta Toruń 5
4. Comarch Cracovia 4
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
6. KS Unia Oświęcim 3
7. MH Automatyka Gdańsk 3
8. GKS Tychy 3
9. Zagłębie Sosnowiec 3
10. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
11. PGE Orlik Opole 1
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

4. kolejka CHL: Bartłomiej Pociecha po meczu IFK Helsinki - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies