position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Łukasz Sokół kończy karierę

Hokej › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 8 maja 2016 15:30
autor: Patrycja Hołojda
fot. Beata Kucz

Pochodzący z Bydgoszczy obrońca zdecydował się zakończyć swoją zawodniczą karierę. Trzydziestopięciolatek przez ostatnie dziewięć lat występował w barwach GKS Tychy.

Największą część swojej kariery zawodnik spędził właśnie w Tychach. Na Śląsk przyjechał w 2007 roku i od tego czasu nieprzerwanie reprezentował Trójolorowe barwy (przez dziewięć sezonów). Wcześniej występował również w TKH Toruń, Stoczniowcu Gdańsk, KTH Krynicy i BKS Bydgoszcz. W Polskiej Hokej Lidze rozegrał piętnaście sezonów. Sokół reprezentował także barwy narodowe, reprezentując Polskę na pięciu Mistrzostwach Świata - Mam pewien pomysł co dalej . Jest on związany ze sportem, ponieważ kończę studia licencjackie w raciborskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego. Jeszcze nie wiem czy zostaniemy w Tychach czy wrócimy do rodzinnej Bydgoszczy - mówi hokeista.

"Soczi" z tyskim zespołem zdobył jeden tytuł Mistrza Polski, pięć Wicemistrzostw, dwa brązowe medale oraz cztery Puchary Polski. Ostatni sezon nie był dla niego zbyt udany - w meczu o Superpuchar nabawił się poważnej kontuzji obojczyka, która wykluczyła go z gry na trzy miesiące. W fazie play off obrońca zmagał się z powracającym urazem mięśnia przywodziciela - Dziękujemy Łukaszowi za tą niemal dekadę spędzoną w GKS Tychy. Za emocje, których nam dostarczył, zaangażowanie w sprawy zespołu i zdrowie, które poświęcił dla sukcesów tyskiego klubu. Życzymy powodzenia na dalszej drodze! - mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 103
2. GKS Tychy 102
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 90
4. JKH GKS Jastrzębie 78
5. Comarch Cracovia 72
6. KH Energa Toruń 63
7. MH Automatyka Gdańsk 61
8. KS Unia Oświęcim 57
9. Zagłębie Sosnowiec 48
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mistrzowska feta GKS Tychy
wtorek, 16 kwietnia 2019


GKS Tychy TV

Andrei Gusow: Możemy sprawić niespodziankę


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies