position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Polska U18 awansowała do dywizji IB!

Hokej › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 10 kwietnia 2016 23:25
autor: Patrycja Hołojda
fot. Michał Giel

Reprezentacja Polski U18 wysoko wygrała wszystkie swoje spotkania podczas Mistrzostw Świata U18 dywizji IIA w rumuńskim Braszowie i awansowała do dywizji IB!

Znakomitym występem popisał się napastnik GKS Tychy, Bartłomiej Jeziorski, który zapisał na swoim koncie pięć goli i siedem asyst. Brawa należą się również Kamilowi Lewartowskiemu, który przez cały turniej bronił dostępu do polskiej bramki, kapitulując tylko osiem razy. W biało - czerwonej koszulce wystąpił jeszcze jeden tyszanin, Olaf Bizacki, który zdobył dwa punkty za gola i asystę.

04.04.2016
Polska – Chorwacja 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)
0:1 Kramaric (12)
1:1 Jeziorski - Krężołek (14)
2:1 Paś - Olszewski - Łyszczarczyk (28) 5/4
3:1 Jeziorski - Łyszczarczyk (31) 4/5
4:1 Paś - Skokan - Jeziorski (38)
5:1 Paś (42)
6:1 Bochnak - Zygmunt - Podlipni (44)
6:2 Kramaric (49)
7:2 Jarosz - Zygmunt (58)

Kary: 14 – 8 minut

05.04.2016
Holandia – Polska 1:10 (0:5, 0:5, 1:0)
0:1 Jeziorski (0:21)
0:2 Paś – Olszewski (6:43)
0:3 Paś – Olszewski - Zieliński (14:23) 5/4)
0:4 Jarosz – Jeziorski (17:16)
0:5 Zygmunt – Michałowski (19:34)
0:6 Krężołek – Łyszczarczyk (25:10) 4/5
0:7 Pelaczyk – Zygmunt (27:42) 
0:8 Michałowski – Olszewski - Łyszczarczyk (30:20) 5/4
0:9 Olszewski – Paś (30:43)
0:10 Skokan – Jeziorski (32:50) 5/4 
1:10 Gijsberts – van Soest (41:18)

Minuty karne: 12-4. 

07.04.2016
Polska -  Rumunia 10:3 (2:1, 5:0, 3:2)
1:0 Łyszczarczyk - Skokan - Michałowski (7:09)
1:1 Rokaly - Szennyes (13:47) 5/4
2:1 Jarosz - Jeziorski (17:06) 4/5
3:1 Jarosz - Jeziorski - Krężołek (23:08) 5/4
4:1 Zygmunt - Olszewski - Wysocki (25:42)
5:1 Zieliński - Łyszczarczyk (30:26) 5/4
6:1 Łyszczarczyk - Paś (39:10)
7:1 Bernacki - Olszewski (39:22)
8:1 Jeziorski - Krężołek (40:43)
9:1 Krężołek - Jeziorski - Zieliński (47:19)
10:1 Paś - Łyszczarczyk (47:58)
10:2 Vasile (48:43)
10:3 Chitac - Timaru (48:55)

Minuty karne: 16 - 14

08.04.2016
Polska - Wielka Brytania 9:1 (3:0, 1:1, 5:0)
1:0 Bizacki (4:27)
2:0 Bochnak - Michałowski - Podlipni (6:21)
3:0 Paś - Łyszczarczyk - Michałowski (16:16)
3:1 Shudra - Stone (37:47)
4:1 Bochnak - Olszewski - Podlipni (39:09)
5:1 Paś (41:08) 4/5
6:1 Paś - Pelaczyk - Skokan (45:00) 5/4
7:1 Jeziorski - Bochnak (50:53) 4/4
8:1 Zygmunt - Olszewski - Zieliński (54:28)
9:1 Olszewski - Bernacki -  Zygmunt (59:24)

Minuty karne: 18 - 49 (w tym kara 25 min dla Betteridge'a) 

10.04.2016
Litwa – Polska 1:7 (0:4, 0:0, 1:3)
0:1 Krężołek – Jarosz (0:14)
0:2 Jarosz – Jeziorski - Krężołek (7:39)
0:3 Paś – Łyszczarczyk - Pelaczyk (15:31)
0:4 Krężołek – Jarosz (17:06)
0:5 Pelaczyk – Bizacki - Łyszczarczyk (41:24) 5/3
0:6 Krężołek – Jarosz (42:18) 5/3
1:6 Kudrevicius – Motiejunas - Bogdziul (51:07) 5/4
1:7 Bernacki – Michałowski - Skokan (56:47) 5/4

Minuty karne: 24 - 41 (w tym kara meczu dla Patryka Wysockiego) 

Reprezentacja Polski wystąpiła w następującym składzie:

Bramkarze: Kamil Lewartowski (MOSM Tychy), Karol Buczek (MMKS Podhale Nowy Targ)

Obrońcy: Tomasz Skokan (Kalkaska Rhinos/USA), Jakub Michałowski (JKH GKS Jastrzębie), Olaf Bizacki (MOSM Tychy), Maksymilian Bednarz (UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok), Patryk Wysocki (HK Brest/Białoruś), Mateusz Zieliński (MKS Sokoły Toruń), Kamil Klocek (HC Ocelari Triniec/Czechy), Oskar Rzekanowski (AZ Havirov/Czechy)

Napastnicy: Alan Łyszczarczyk (Sudbury Wolves/Kanada), Dominik Olszewski (Springfield Jr. PICS U18/USA), Dominik Paś, Dominik Jarosz, Patryk Pelaczyk (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Rafał Podlipni (MMKS Podhale Nowy Targ), Patryk Krężołek, Paweł Zygmunt (obaj KTH KM Krynica), Bartłomiej Jeziorski (MOSM Tychy), Ernest Bochnak (HC Poruba Ostrava/Czechy), Michał Bernacki (UKS Zagłębie Sosnowiec), Maciej Rybak (GKS Stoczniowiec Gdańsk)

Trenerzy: Jarosław Morawiecki, Arkadiusz Burnat.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Nesta Toruń 5
4. Comarch Cracovia 4
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
6. KS Unia Oświęcim 3
7. MH Automatyka Gdańsk 3
8. GKS Tychy 3
9. Zagłębie Sosnowiec 3
10. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
11. PGE Orlik Opole 1
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

4. kolejka CHL: Bartłomiej Pociecha po meczu IFK Helsinki - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies