position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wrócić na właściwe tory

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 17 marca 2016 16:31
autor: Patrycja Hołojda
fot. Łukasz Sobala

Nie takiego rozpoczęcia finału Polskiej Hokej Ligi 2015/2016 spodziewano się w Tychach. GKS przegrał oba spotkania w Krakowie (1:3 i 1:4). Teraz rywalizacja przenosi się na Śląsk - mecze w najbliższy piątek (18.03 g.18:00) i sobotę (19.03 g.16:30).

Przed rozpoczęciem rywalizacji wydawało się, że to Cracovia będzie zmęczona po ciężkiej i długiej przeprawie z Ciarko PBS Bank Sanok. Niestety to tyszanie prezentowali się słabiej na lodzie i nie wyglądali jak drużyna z wcześniejszej części sezonu, w konsekwencji czego przegrali obydwa mecze w Krakowie - Zabrakło nam wszystkiego po trochu- skuteczności, może koncentracji w niektórych momentach. Nasza dłuższa, ośmiodniowa przerwa od meczów też mogła mieć jakieś znaczenie. Wydawałoby sie, że powinniśmy mieć więcej sił niż Cracovia, ale to oni zaskoczyli nas w pierwszym meczu - tłumaczy Jarosław RzeszutkoWierzymy, że w Tychach wrócimy na właściwe tory i zagramy tak jak graliśmy przez cały sezon. Na razie skupiamy się tylko na jutrzejszym meczu. Dwa dni przerwy pomiędzy kolejnymi spotkaniami poświęciliśmy na analizę gry przeciwnika oraz naszych błędów i skupiliśmy się przede wszystkim na wyeliminowaniu ich.

Sytuacja tyskiego zespołu jest średnia, ale nie najgorsza. W ubiegłym sezonie po dwóch pierwszych meczach półfinałowych w Sanoku tyszanie również przegrywali 0:2, żeby później wygrać kolejne cztery mecze i awansować do finału - Najłatwiej powiedzieć, że historia lubi zataczać koło, ale prawda jest taka, że musimy sami jej pomóc. Zapomnieć o tych dwóch przegranych, z czystymi głowami wyjść jutro na lód i pokazać taką grę jaką prezentowaliśmy przez cały sezon - dodaje napastnik.

Zawodnicy GKS Tychy podkreślają, że ich mocną stroną będą kibice, którzy prawdopodobnie szczelnie wypełnią trybuny Stadionu Zimowego - Wiemy, że możemy liczyć na ogromne wsparcie naszych kibiców i to będzie naszym dodatkowym atutem podczas meczów w Tychach - mówi popularny "Rzeszut".

Mecze w Krakowie przyniosły straty w postaci obrońców - Łukasza Sokoła, Micheala Kolarza i Jaroslava Hertla. Dobrą informacją jest jednak fakt, że dwójka z nich wróci do gry na najbliższe spotkania. Więcej o kontuzjach pisaliśmy TUTAJ

Początek piątkowego meczu o godz. 18:00, sobotniego o 16:30. Kasy będą czynne na 1,5 godziny przed planowanym rozpoczęciem spotkania tj. od 16:30 (18.03) i 15:00 (19.03). Koszt pojedynczych wejściówek na mecze finałowe - bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, a rodzinny 32 zł. Podczas piątkowej sprzedaży będzie można zakupić bilety także na sobotni mecz finałowy. Jedna osoba będzie mogła zakupić maksymalnie trzy bilety na każde ze spotkań.

Przypomnijmy, iż bilety i karnety ulgowe przysługują: uczniom, studentom, emerytom i rencistom, po okazaniu przy zakupie odpowiednich dokumentów potwierdzających uprawnienia do zniżki oraz posiadaczom kart 3+ Liczna Rodzina. Dzieci do 13-tego roku życia - wstęp bezpłatny w towarzystwie opiekuna prawnego, po okazaniu legitymacji szkolnej lub innego dokumentu tożsamości potwierdzającego wiek. Na jedną wejściówkę rodzinną mogę wejść rodzice z dowolną liczbą dzieci do 15-tego roku życia.

Transmisję z obu meczów przeprowadzi TVP Sport. Mecze będzie można obejrzeć również na sport.tvp.pl

Więcej informacji o rywalizacji z Comarch Cracovią można przeczytać TUTAJ

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 32
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 22
4. Comarch Cracovia 20
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 19
6. KH Energa Toruń 18
7. MH Automatyka Gdańsk 17
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 5
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

10. kolejka PHL: Wypowiedzi po meczu GKS Tychy - KH Energa Toruń 0:2


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies