position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

W kwietniu Spodek odleci! Z hokeistami do elity

Hokej › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 4 kwietnia 2016 21:54
autor: PZHL
fot. Paweł Bialic

Fani hokeja nie tylko w naszym kraju odliczają już dni do mistrzostw świata dywizji I grupy A. Turniej zaplecza elity z udziałem polskiej reprezentacji odbędzie się od 23 do 29 kwietnia w katowickim Spodku.

O awans „biało-czerwoni” powalczą z Austrią, Słowenią, Włochami, Japonią i Koreą – Nasze myśli coraz bardziej koncentrują się już na mistrzostwach. Czas biegnie bardzo szybko. Cieszę się, że zespół wierzy w swoje możliwości. Będziemy groźni dla każdego, co pokazał ostatni turniej w Budapeszcie, podczas którego wywalczyliśmy awans do ostatniej fazy kwalifikacji olimpijskich – zapowiada trener polskiej kadry Jacek Płachta.

Polacy zagrają w Spodku na największym lodowisku w Polsce, które ma wymiary 60x30 m. W lutym rozegrano na nim towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski z Zagranicznymi Gwiazdami Ligi (wynik 5:3), na trybunach zasiadło 8 tysięcy kibiców. – Katowicka hala ma przewagę nad innymi, nowszymi obiektami, jeśli chodzi o rozmieszczenie trybun. Nawet z dalszych sektorów bardzo dobrze widać to, co dzieje się na polu gry – ocenia Ryszard Szuster, wiceminister sportu i turystyki, który niedawno wizytował Spodek.
 
Cieszymy się, że Katowice będą w tym roku gospodarzem kolejnej wielkiej imprezy sportowej po mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Pracujemy już z PZHL-em by było to doskonałe widowisko – dodaje prezydent miasta Katowice Marcin Krupa.

Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zaznacza – Spodek znajduje swoje miejsce nawet w Hokejowej Galerii Sław w Toronto. Wygrana Polski ze ZSRR w mistrzostwach w 1976 roku uznana została za drugą największa niespodziankę w historii hokeja zaraz cudzie w Lake Placid, czyli wygranej amatorskiej drużyny USA podczas igrzysk olimpijskich – mówi Dawid Chwałka.

W ramach przygotowań do mistrzostw „biało-czerwoni” rozegrali w Katowicach dwa towarzyskie turnieje Euro Ice Hockey Challenge. W listopadzie na „Jantorze” pokonali Koreę 3:1 oraz ulegli Słowenii (1:2) i Austrii (2:4), zaś w grudniu w „Satelicie” ograli Włochów (2:0) i Francję (3:2) oraz ulegli Kazachstanowi (1:3). Później był jeszcze wspomniany turniej w Budapeszcie, podczas którego zwyciężyli Estonię (6:2), Litwę (9:1) i Węgrów (1:0 po karnych) – Graliśmy mecze z zespołami, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć w kwietniu w Spodku oraz wyżej klasyfikowanymi. Do niedawna o takich rywalach mogliśmy tylko marzyć, a dziś mierzymy się z nimi, jak równy z równym – przyznaje prezes PZHL Dawid ChwałkaWszystkie drużyny grające w kwietniu na mistrzostwach, oprócz Japonii, które były w Katowicach na turniejach EIHC, są zadowolone z pobytu, hotelu i transportu. Największe lodowisko w Polsce ma być naszym atutem bo nie ukrywam, że marzymy o awansie do elity. Już rok temu byliśmy bardzo blisko tego celu.

Ekipę Jacka Płachty czeka teraz jeszcze zgrupowanie w Krynicy i Katowicach oraz dwa towarzyskie mecze (9 i 10 kwietnia na wyjeździe) z Wielką Brytanią oraz 14 kwietnia w małym Spodku z Litwą. Później nastąpi już tylko arcyciekawie zapowiadająca się rywalizacja w ramach czempionatu w Katowicach – Mam nadzieję, że powoli znów polska reprezentacja zmierza do elity. Ostatnie wyniki napawają dużym optymizmem – dodaje wiceminister sportu Ryszard Szuster.

Bardzo chcemy awansować i spróbować swoich sił w elicie. Dlatego zrobimy wszystko, by być w jak najlepszej formie, bo każdy zespół powalczy o awans – deklaruje Adam Bagiński, jeden z najbardziej doświadczonych kadrowiczów (150 występów w kadrze) – Tak jak przed poprzednim turniejem musimy być świetnie przygotowani, twardo stąpać po ziemi i zakładać, że każdy punkt przybliża nas do celu. Gdy każdy z nas daje sto procent zaangażowania i wiary w siebie to można góry przenosić – zapowiada uczestnik już dziewięciu turniejów MŚ.

Prezydent Andrzej Duda objął swoim honorowym patronatem kwietniowe mistrzostwa i przyjął zaproszenie na turniej. Warto dodać, że rok temu gościł on podczas krakowskiego turnieju, więc należy spodziewać się jego wizyty w Spodku. Tymczasem na Rynku w Katowicach tyka zegar odliczający czas do kwietniowych mistrzostw świata 1A.

Terminarz Mistrzostw Świata 1A Katowice 2016
23.04.2016 (sobota)
13:00 Japonia – Słowenia
16:30 Polska – Włochy
20:00 Korea – Austria

24.04.2016 (niedziela)
13:00 Słowenia – Włochy
16:30 Polska – Korea
20:00 Austria – Japonia

26.04.2016 (wtorek)
13:00 Korea – Japonia
16:30 Austria – Włochy
20:00 Polska – Słowenia

27.04.2016 (środa)
13:00 Japonia – Włochy
16:30 Słowenia – Korea
20:00 Polska – Austria

29.04.2016 (piątek)
13:00 Włochy – Korea
16:30 Austria – Słowenia
20:00 Polska – Japonia

Bilety w cenie już od 25 zł dostępne są w serwisie www.ebilet.pl. Wejściówki na mistrzostwa można kupić także w każdym salonie sieci Empik.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Sparing: GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 6:0
wtorek, 7 sierpnia 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies