position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Dwugłos trenerski po trzecim meczu półfinałowym

Hokej › Aktualności › Wiadomości
sobota, 5 marca 2016 11:31
autor: Patrycja Hołojda
fot. Beata Kucz

Zachęcamy do zapoznania się z pomeczowymi komentarzami trenerów obu drużyn po trzecim meczu półfinałowym, wygranym przez GKS Tychy 2:0.

Krzysztof Majkowski, II trener GKS Tychy: To było bardzo trudne spotkanie, którego wynik do końca był otwarty. Trzeba podkreślić, że bardzo dobry mecz zagrał dzisiaj Stefan Zigardy, który był zaporą nie do pokonania. Popełniliśmy w tym meczu sporo błędów, ale Stefan zamurował bramkę i w głównej mierze to jemu zawdzięczamy to zwycięstwo. Zrobiliśmy trzeci krok i z niecierpliwością czekamy na jutrzejsze spotkanie. Naszym atutem są cztery wyrównane piątki plus dwóch - trzech dodatkowych zawodników, w przypadku jakichś kontuzji. To było już kluczem do sukcesu w ubiegłym sezonie. Jest to ogromny komfort, tym bardziej, że rozegraliśmy więcej meczów niż inne drużyny. Najważniejsze, że każda z nich daje na lodzie z siebie wszystko. Jesteśmy uważani za faworyta, ale mimo, że wysoko wygraliśmy obydwa spotkania w Tychach, to nie były spacerki.

Marek Ziętara, trener TatrySki Podhale Nowy Targ: Mimo porażki muszę pogratulować moim chłopakom walki, bo zagrali bardzo dobry mecz. Wydaje mi się, że na ten moment najlepszy w fazie play off. Stwarzaliśmy sobie bardzo dużo sytuacji strzeleckich, na pewno więcej niż przeciwnik. Świetnie w tyskiej bramce spisywał się Stefan Zigardy, łapał wszystko co musiał i mógł. Był murem w tyskiej bramce i ojcem tego zwycięstwa. Na końcowym rezultacie zaważył ten jeden feralny gol w pierwszej tercji. Nie była to jakaś wypracowana bramka, z nie wiadomo jakiej akcji, ale niestety krążek wpadł do siatki. Pod koniec zdecydowaliśmy się na ruch va banque, niestety nie udało się tego wykorzystać. W ostatnich minutach urazu barku doznał Tapio, stąd wynikały te zmiany w składzie, nie mieliśmy już nic do stracenia. Nawet był moment, że czwarta piątka przycisnęła przeciwnika i nie pozwoliła mu wyjść z własnej strefy obronnej. Została nam ostatnia szansa i zrobimy wszystko, żeby ją wykorzystać.


Zobacz materiał video!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 29
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KH Energa Toruń 3:1
piątek, 19 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies