position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zawodnicy GKS Tychy upiekli pączki i rozdali je kibicom

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 4 lutego 2016 17:51
autor: Krzysztof Trzosek

Mają przepis nie tylko na zwycięstwa, ale i dobre pączki. Zawodnicy GKS Tychy w tłusty czwartek samodzielnie je zrobili. Do kulinarnego wyzwania przystąpił piłkarz, hokeista oraz koszykarz. Dla każdego z nich był to absolutny debiut w tej roli. – „Jeszcze nigdy nie smażyłem pączków w piekarni, więc na pewno będzie ciekawie. Może jakiś przepis ukradnę i później zrobię takie pączki w domu”- mówi Tomasz Boczek, piłkarz GKS Tychy.

Tomasz Boczek, Filip Komorski oraz Wojciech Barycz pączki smażyli w piekarni „U Przewoźnika”. Sportowcy najpierw zostali poinstruowani przez cukierników, a następnie przystąpili do działania. Na wstępie jednak bluzy sportowe  musieli zamienić na kuchenne fartuchy - Mam nadzieję, że wszystkiego mnie nauczą, ale jakąś wiedzę już mam. To było świetna zabawa i fajna lekcja- dodaje Filip Komorski, hokeista GKS Tychy.

Zawodnicy zadanie odrobili wzorowo. Po kilku minutach pączki były już gotowe – Zaczynamy od wyrobienia ciasta, później od jego uformowania, a następnie smażenia w oleju i dodania marmolady i pudru - tłumaczy Tomasz Boczek, piłkarz GKS Tychy.

Później zawodnicy przyozdobili pączki w barwy GKS Tychy. Około 300 z nich trafiło do kibiców oraz sponsorów. Naszych sportowców ze słodką niespodzianką można było spotkać m.in. w autobusach oraz przed Urzędem Miasta. Zawodnicy odwiedzili też prezydenta miasta - To była bardzo miła niespodzianka. Jestem pod dużym wrażeniem pączków jakie przygotowali zawodnicy. Jak się okazuje mają talent nie tylko sportowy, ale i kulinarny - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Zaskoczenia nie kryli też mieszkańcy Tychów - To świetna akcja, dziękujemy za pyszne pączki! - mówili obdarowani mieszkańcy Tychów.

GKS Tychy jest pierwszym klubem w Polsce, którego zawodnicy najpierw samodzielnie piekli pączki, a następnie rozdali je kibicom - Pomysł był bardzo spontaniczny. W tłusty czwartek każdy z nas zje przynajmniej jednego pączka, ale tylko nieliczny wiedzą w jaki sposób je przygotować. Zawodnicy z dużym entuzjazmem zareagowali na możliwość smażenia pączków. Jestem pod  wrażeniem ich zaangażowania i przygotowania. Każdy z nich jeszcze przed  robieniem pączków wiedział jakie składniki są potrzebne oraz jak wygląda cały proces smażenia - dodaje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy spółki Tyski Sport.


Zobacz materiał video!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies