position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Bryk: Bez medalu nie wracamy!

Hokej › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 4 stycznia 2016 20:13
autor: GKS Tychy
Fot. Ł. Sobala

Już pod koniec bieżącego tygodnia polski hokej czekają wielkie emocje - GKS Tychy zagra bowiem w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego. Ekscytujących spotkań nie może się już doczekać obrońca GKS Tychy Mateusz Bryk.

- Okres świąteczno-noworoczny dla hokeistów jest bardzo specyficzny. Nastroje są jednak bojowe. Ostatni mecz z Jastrzębiem nie wyglądał jeszcze tak jak powinien, ale myślę, że przez te kilka dni ważnych treningów złapiemy odpowiednią formę - mówi Mateusz Bryk.

W ostatnich dniach 2015 roku GKS Tychy nie zdołał obronić Pucharu Polski, przegrywając pólfinał z Podhalem Nowy Targ. - Nie rozpamiętujemy już Pucharu Polski. Co więcej, ta porażka zmotywowała nas jeszcze bardziej przed turniejem finałowym w Rouen. Udowodniła nam, że absolutnie nie możemy spocząć na laurach - tłumaczy Bryk.

- Ponownie nie jedziemy do Francji w roli faworytów. Chcemy sprawić kolejną niespodziankę. W turnieju półfinałowym pokazaliśmy, że potrafimy grać dobry hokej. Przypuszczam, że gospodarze turnieju będą faworytami do zdobycia pucharu. Końcowy wynik jest jednak sprawą otwartą. Zadecydują detale i to, żeby popełniać jak najmniej błędów i łapać jak najmniej kar.

Oprócz Rouen Dragons, rywalami GKS będą Blue Fox Herning oraz Asiago Hockey. - Tuż przed wyjazdem na pewno będziemy analizować grę Dunczyków i Włochów. To są inne ligi, inni zawodnicy i inny sposób gry. Czujemy jednak, że stać nas na wiele - zapowiada Bryk.

- Myślę, że turniej we Francji będzie fajnym zakończeniem drogi, którą rozpoczęliśmy w Tychach w październiku - dodaje Mateusz Bryk. - Decydujący mecz z Coventry Blaze był niesamowity. Podobne boje stoczyliśmy we Francji z drużynami z Białorusi i Ukrainy. To była ciężka droga, ale pełna fajnych momentów. Teraz zrobimy wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Bez medalu nie wracamy!

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 48
2. Comarch Cracovia 42
3. JKH GKS Jastrzębie 39
4. Tauron KH GKS Katowice 38
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 31
6. MH Automatyka Gdańsk 30
7. PGE Orlik Opole 21
8. KS Unia Oświęcim 20
9. TMH Polonia Bytom 20
10. Anteo Naprzód Janów 11
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 19 listopada 2017


GKS Tychy TV

18. kolejka PHL: Skrót meczu GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 3:0


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies